Grupy

OFERTA

Wsparcie grupowe

W małych, maksymalnie 10-cio osobowych, odpowiednio dobranych grupach rozmawiamy o rzeczach rodzicielko i terapeutycznie ważnych. Inspirujemy się wzajemnie, wspieramy i edukujemy. Korzystamy ze wspólnej koregulacji, ćwiczymy uważność na sygnały z ciała, uczymy się wspólnie je zauważać, obserwujemy zmiany i wspieramy rezylencję. 

Zapraszam serdecznie rodziców adopcyjnych i zastępczych do udziału w odpowiednio dobranych grupach wsparcia.

Zapraszam na indywidualne lub grupowe superwizje specjalistów psychologów i terapeutów, pracowników ośrodków adopcyjnych, nauczycieli i wszystkich tych, którzy chcą świadomie zadbać o swój własny dobrostan. 

OFERTA

Grupa wsparcia dla rodziców adopcyjnych i zastępczych

W jaki sposób zadbać o to, aby rodzina optymalnie funkcjonowała jako całość, zapewniając najkorzystniejsze możliwości rozwoju wszystkim jej członkom? Co wspólnego ma regulacja emocji z przywiązaniem i socjalizacją? Co na temat regulacji emocji powinien wiedzieć rodzic lub opiekun dziecka i dlaczego? W czasie spotkań udzielamy sobie wsparcia i wymieniamy się wiedzą. Szukamy optymalnych sposobów jak zadbać o własny dobrostan i regulację fizjologiczną. Uczymy się integrować i wykorzystywać na co dzień  fachową wiedzę o teorii przywiązania, teorii poliwagalnej oraz funkcjonowaniu układu nerwowego. 

Spotkania grupy wsparcia prowadzę wspólnie z Urszulą Bartnikowską, współautorką książek „DROGOWSKAZ. Dziecko – trauma, wsparcie i rozwój.” oraz „UWAŻNOŚĆ. Poliwagalne wsparcie dla rodziców adopcyjnych i zastępczych.”

Kolejna tura spotkań rozpoczyna się już niebawem! Zapraszamy! 🍀

Formularz zgłoszeniowy

Urszula Bartnikowska – pedagog specjalny, praktyk Somatic Experiencing® (metody leczenia traumy wg P. Levine’a), Brainspottingu, facylitatorka EmotionAid® (pierwszej pomocy emocjonalnej), tutor, zwolenniczka alternatywnych rozwiązań edukacyjnych (od lat związana z różnymi grupami edukacji pozaszkolnej/domowej), współzałożycielka Fundacji Uwolniona Edukacja „Rozkwitalnia”, pracownik naukowy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, członkini Rady Programowej Korczakowskiej Szkoły Marzeń w Olsztynie. Podwójna mama adopcyjna.

Hanna Dufner – nauczycielka, specjalista pedagog-psychotraumatolog, expert advisor ds. psychotraumatologii, praktyk Somatic Experiencing® (SE) (metody leczenia traumy wg P. Levine’a), SOMA Embodiment®, facylitatorka EmotionAid® (pierwszej pomocy emocjonalnej), providerka Safe & Sound Protocol (SSP). Autorka i współautorka publikacji dotyczących problematyki terapii zaburzeń posttraumatycznych u dzieci, dynamiki procesów wychowawczych w rodzinach adopcyjnych i zastępczych. Twórczyni InspiRationalnie, mama adopcyjno-biologiczna.

OFERTA

Superwizje dla specjalistów

Indywidualne lub grupowe superwizje dla specjalistów pracujących z rodzinami adopcyjnymi lub zastępczymi. Na spotkaniach wykorzystujemy wiedzę związaną z funkcjonowaniem autonomicznego układu nerwowego i mózgu po traumatycznych przeżyciach oraz zależności między różnymi strategiami regulacyjnym a poczuciem bezpieczeństwa. Korzystamy ze wspólnej koregulacji, ćwiczymy uważność na sygnały z ciała, uczymy się zauważać je u siebie i innych, obserwujemy zmiany i wspieramy poczucie dobrostanu. 

OFERTA

Organizacja i finanse

Dla osób prywatnych

Koszt udziału w grupie wsparcia wynosi 600,- zł od osoby lub 900,- zł za parę (rodziców/opiekunów) i obejmuje 10 spotkań grupowych, po 1,5 godzin każde.

Koszt udziału w trwającej 60 minut superwizji: 300,- zł/osoby

Dla instytucji

Termin, miejsce (stacjonarnie lub online), cena oraz inne szczegóły są uzgadniane indywidualnie z podmiotem zamawiającym superwizję.

Masz pytania? Chcesz się zainspirować lub umówić na wstępną nieodpłatną rozmowę?

Napisz do mnie już teraz!